بازسازی تمامی واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل تا پایان امسال

مجموعه: اخبار اقتصاد تعداد بازدید: 15
بازسازی تمامی واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل تا پایان امسالمعاون امور بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: در برنامه داریم تا پایان سال جاری تمامی واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل بازسازی شوند.

عزیزالله مهدیان در حاشیه بازدید از مسکن های روستایی آسیب دیده ناشی از سیل در خراسان شمالی در گفت و گو با ایسنا، افزود: بر اثر وقوع سیل حدود 133 هزار واحد مسکونی خسارت دیده‌اند که از این تعداد 50 هزار واحد تخریب 100 درصدی شده‌اند.

وی ادامه داد: بیشترین خسارت وارد شده به منازل مسکونی در استان های گلستان، لرستان و خوزستان هستند.

مهدیان اظهار کرد: برای بازسازی واحدهای تخریبی تسهیلات 40 میلیون تومان با کارمزد چهار درصد و 10میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می شود.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه افراد اهل تسنن این استان بنا به اعتقاداتی که دارند حاضر به دریافت وام نیستند این درحالیست که تعدادی از منازل این افراد نیز بر اثر بارش شدید باران دچار آسیب شده اند و برای حل مشکل آن ها چه تمهیداتی اندیشیده شده است؟ بیان کرد: برای حل این مشکل مذاکرات لازم با آن ها انجام شده است و در سطح کشور در استان هایی که جمعیت اهل سنت در آن زندگی می کنند این مسئله حل شده است.

مهدیان تصریح کرد: با مذاکرات انجام شده این مسئله در خراسان شمالی نیز حل شده است.

واحدهای مسکونی روستایی از لحاظ استحکام، وضعیت مطلوبی ندارند

محمد علی شجاعی استاندار خراسان شمالی نیز در ادامه گفت: در خراسان شمالی بر اثر بارش شدید باران شش هزار واحد مسکونی نیاز به احداث مجدد دارد.

وی افزود: این واحدهای روستایی در 264 روستای این استان قرار دارند.

شجاعی تصریح کرد: استحکام واحدهای مسکونی روستایی در این استان، مطلوب نیست و امیدوار هستیم با احداث مجدد این واحدها دوباره شاهد تخریب آن ها نباشیم.

انتهای پیامSource link

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بازسازی تمامی واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل تا پایان امسال”

قالب تفریحی